| Aktuality | Spolupráce | Nápověda | Firma | Kontakt | | £ | | | Kr.
   
zaregistrovat    Zapomenuté heslo
Uživatelské jméno: : Heslo :    
PRINTSHOP
STANDARDNÍ TISK
ETIKETY, 3D SAMOLEPKY
PLOTROVÉ ŘEZÁNÍ
TISK + OŘEZ
REKLAMNÍ PŘEDMĚTY
VZORKY A VZORNÍKY

 





Rozměry
Čistý formát
Čistý formát může mít maximální rozměr 330 mm x 440 mm.
Hrubý formát
Je to rozměr (v milimetrech) připraveného projektu. - (użytek wraz ze spadem)

Upozornění!
Musíte zachovat hrubý formát, i pokud pozadí tiskoviny nevyčnívá na spad. Proto musíte hrubý formát ohraničit obdélníkem na nejnižší vrstvě, bez obrysů a výplně, nebo (v případě rastrového souboru) vystředit projekt tak, aby měl vhodný rozměr.
Spad
Pozadí projektu a všechny objekty přilehající k okraji tiskoviny přetáhněte na spadávky za okrajem čistého formátu. V těchto typech projektů spadávky vždy činí 2 mm na každé straně.
Bigovací značky
V případě bigování nebo falcování tiskoviny popište při objednávání v poznámkách místo bigu a směr lomu (jednoduchý, okénkový, harmonikový).
Pokud je to možné, místo bigu označte tenkou čárou na spadávce nebo na okraji tiskoviny.



Grafika
Barevný model
Projekt připravte v modelu CMYK. Pokud se v projektu vyskytují rastrové obrázky (textury, fotografie), převeďte je také na CMYK.
(V programu sloužícím k přípravě souborů pro tisk, např. CorelDRAW, musí být aktivní funkce spravování barev a na monitoru musí být nastaveno zobrazování barev ofsetového tisku.)

Aby se barva opakovala v celém nákladu, velmi syté barvy, které obsahují všechny tři složky CMY, zaměňte na podobné barvy se čtyřmi složkami CMYK.

Šedé podklady doporučujeme vytvářet s využitím všech složek CMYK.

Součet tonálních hodnot v jednom bodu nesmí přesáhnout 320 % (u jednostranně potahovaných kartonů nesmí na nepotažené straně přesáhnout 200 %; především se vyvarujte umisťování sytých podkladů ve stejných místech na líci i rubu tiskoviny). Nepřijímáme reklamace projektů, u kterých je tento parametr překročen. (Znamená to, že nesmíte vytvářet černou barvu ze čtyř 100% složek.)

Upozornění! Nezasílejte soubory v modelu RGB, protože vytisknuté barvy se mohou lišit od požadovaných barev zobrazených na monitoru!!!
Černé pozadí
Pro dosažení syté, tmavé černé na potahovaných papírech a kartonech použijte černou barvu vytvořenou z těchto složek: 78%C 68%M 58%Y 95%K.
Abyste získali nejlepší dosažitelnou černou na nepotažených papírech a kartonech, použijte černou barvu vytvořenou z těchto složek: 35%C 30%M 30%Y 100%K.
Barevné přechody
Abyste se vyhnuli pruhování, k barevnému přechodu přidejte šum.
Optimální rozlišení
Optimální rozlišení pro rastrovou grafiku a snímky je 300 dpi.
Rozmístění objektů
Důležité objekty (snímky, grafika a texty) se nesmí nacházet blíže než 3 mm od okraje čistého formátu a proužků pro ohyb (bigů, falců).

Otáčením projektu o 90 stupňů zkontrolujte, zda se rastrové obrázky obracejí správně.

Pokud projekt ukládáte jako CDR, musíte ho seskupit a písma změnit na křivky.
V souboru definujte formát stránky dle výše uvedeného hrubého formátu a projekt umístěte přímo uprostřed stránky.
Pokud ukládáte jako EPS projekt bez pozadí (bílého), ohraničte ho rámečkem o rozměrech odpovídajících výše uvedenému hrubému formátu.

Kvůli toleranci řezu může dojít k posunutí projektu vzhledem k okraji tiskoviny. Proto kolem projektu nedoporučujeme umisťovat rámečky, jichž nevystředěná poloha na tiskopisu může být viditelná.

Tiskopisy jsou dle výchozího nastavení otáčeny „Head to Head“.


Uložení do souboru
Formáty souborů
Upřednostňované: PDF, EPS, PRN
Přijímané: CDR, TIFF, JPG (nedoporučujeme). U zakázek s těmito soubory si dodatečně účtujeme 3,5 PLN za přípravu souboru PDF.
Upozornění! Z programu INDESIGN přijímáme pouze soubory PRN.
Poznámky
Pokud se v projektu vyskytuje text, pamatujte, že ho před uložením projektu musíte převést na křivky, nebo musíte k souboru přiložit použitá písma (v souborech PDF).
Texty nepřevádějte na rastrové obrázky!!!

Pokud projekt obsahuje víc než jednu stránku, uložte všechny stránky v jednom souboru. Pokud Vámi zvolený formát nepovoluje takovéto uložení, uložte projekt ve dvou oddělených souborech s názvy rub a líc. (projekt_awers.tiff, projekt_rewers.tiff)

V případě uložení jako TIFF soubor uložte jako jednu vrstvu, bez dodatečných kanálů.

Pokud nám zasíláte víc než jeden soubor, soubory zabalte do formátu ZIP.

V případě komplikovaných projektů obsahujících mnoho vrstev, překrývající se grafiky, stínů, průhledných míst atd. zploštěte v rámci možností pozadí do jednoho obrazu a pouze texty, loga, čáry a jiné důležité prvky projektu ponechte ve vektorové podobě.
Problém se obzvláště týká programu CorelDRAW X4, u kterého se v krajním případě mohou v tisku objevit chyby, i když soubor PDF vypadal v pořádku.


Dodatečné informace
Upozorňujeme, že se ve srovnání s výtisky z inkoustových tiskáren nebo obrazy zobrazenými na monitoru mohou vyskytnout barevní rozdíly. Je to způsobeno rozdílnou technologii tisku a způsobem prezentace barev.


Používáním těchto internetových stránek souhlasíte s Pravidly spolupráce, Zásadami ochrany osobních údajů i používáním souborů cookies.

Náš portál používá informace uložené pomocí souborů cookie nutné k obsluze internetového obchodu a vytváření statistik.
Použitím těchto stránek beze změny nastavení vašeho prohlížeče se tyto soubory budou ukládat na vašem koncovém zařízení.
Pamatujte, že toto nastavení můžete kdykoli změnit.