| Aktuality | Spolupráce | Nápověda | Firma | Kontakt | | £ | | | Kr.
   
zaregistrovat    Zapomenuté heslo
Uživatelské jméno: : Heslo :    
PRINTSHOP
STANDARDNÍ TISK
ETIKETY, 3D SAMOLEPKY
PLOTROVÉ ŘEZÁNÍ
TISK + OŘEZ
REKLAMNÍ PŘEDMĚTY
VZORKY A VZORNÍKY

Samolepky a etikety

 
Specifikace výrobku
SamolepkySamolepicí štítky a etikety se používají v různých odvětvích. Jejich základní funkce je informační a výstražní, ale stále častěji se tato funkce pojí také s marketingovými a reklamními účely k zvýrazněni výrobku a odlišení od konkurence.  

Dostupné samolepicí materiály: 
samolepicí papír, 
bílá, lesklá samolepicí fólie, 
bílá, matná samolepicí fólie, 
stříbrná fólie, 
čirá fólie (tisk CMYK), 
čirá fólie (tisk Bílá + CMYK),
fólie barvená ve hmotě (Liquid Gold/Silver).

Zušlechtění:
V závislosti na použitém materiálu jsou k dispozici různé formy zušlechtění/ochrany povrchu etiket: laminace za studena lesklým polyesterovým laminátem, laminace za tepla matným nebo lesklým polypropylenovým laminátem anebo UV lak.

Etikety dodáváme na kotoučích, arších nebo v rolích, z možností odstranění odpadní mřížky (nadbytečných částí samolepicího materiálu). Díky tomu je lze aplikovat dle libosti automaticky, poloautomaticky nebo ručně.
Etikety také můžete personalizovat při použití variabilních dat.

Etikety si můžete objednat ve tří variantách, podle složitosti ořezové cesty: přímky, libovolné základní tvary (obdélník, kruh, elipsa, ovál, trojúhelník, kosočtverec, lichoběžník, pravidelné mnohoúhelníky, mnohoúhelníky se zaoblenými rohy, atd.) a etikety s komplikovanějšími tvary jako např. vícecípé hvězdy nebo etiky s výseky uvnitř. Tyto varianty se cenově výrazně liší a díky jejich rozdělení vám můžeme nabídnout pro vás optimální řešení.

Forma dodávky etiketForma dodávky:
  1. Etikety na kotoučích – určeny k automatické a poloautomatické aplikaci (dutinka kotouče je vyrobena z pevné lepenky s vnitřním průměrem 76 mm). Etikety dodáváme na úzkých kotoučích s šířkou odpovídající požadovaným rozměrům etikety a zvolené orientaci. Výchozí vzdálenost mezi etiketami činí 5 mm a vzdálenost mezi etiketou a okrajem činí 4 mm na každé straně. Vzdálenost mezi etiketami na kotouči si můžete určit sami, ale pokud to není nutné kvůli požadavkům na aplikaci, doporučujeme ponechat výchozí, nejlevnější nastavení. Etikety ve formě kotoučů lze používat na automatických a poloautomatických etiketovacích strojích a aplikátorech.  Během objednávání etiket na kotoučích Vám kalkulační formulář umožní určit směr návinu a orientaci etiket, aby se mohly aplikovat požadovaným způsobem. V objednávce si zkontrolujte, že jste správně uvedli rozměry tiskoviny – políčka šířka a výška jednoznačně definují tiskovinu. Pokud v kalkulačním formuláři uvedete šířku/výšku jako 90/50 mm, etiketa bude umístěna vodorovně, naopak pokud uvedete šířku/výšku jako 50/90 mm, etiketa bude umístěna svisle. U etiket, u kterých jsou směr a orientace umístění na kotouči zásadní pro správnou aplikaci, je bezchybné uvedení rozměrů opravdu stěžejní. 
  2. Etikety role – určeny k ruční aplikaci.  Etikety dodáváme na pásu svinutém do role nebo u větších nákladů na kotouči 330 mm.  
  3. Archové etikety. Tento formát je určený pro malonákladové etikety, u kterých neposkytujeme možnost dodání na kotouči. Pouze jako archové jsou také dostupné etikety z barvené fólie s potiskem Liquid Metal a čiré fólie z potiskem Bílá + CMYK.
U každé zvolené formy dodání vybere kalkulační formulář vždy nejvhodnější variantu pro zákazníka.


Štítky na fóliích barvených ve hmotěŠtítky vyrábíme na barevných fóliích Oracal série 640. Štítky mohou být ploché s ořezem po přímkách nebo v libovolném tvaru nebo s 3D efektem.

Fólie dostupná v barvách (č. podle vzorníku Oracal):  černá – č. 70,  světle šedá – č. 71, zelená – č. 62, tmavomodrá – č. 50, červená – č. 32,  žlutá – č. 21.

K tisku/popisování štítků barvených ve hmotě používáme pouze metalické barvy.

Dostupné barvy u metalizace: Gold – zlatá, Silver – stříbrná, Red – červená, Blue – modrá, Green – zelená.

Na jednom výtisku (na jednom návrhu) lze použít libovolnou kombinaci dvou dostupných barev.


Magnetická vrstvaMagnetická fólie je pružná umělá hmota obsahující magnetické částice, díky kterým drží na kovových površích (např. lednicích, autech, kovových tabulích).

Štítky s magnetickou vrstvou využijete jako reklamní předměty, informační a exhibiční materiály.
Důležitou předností ve srovnání se samolepicími materiály je možnost opakovaného přilepení a odlepení bez poškození.

Upozornění! !!!Při extrémně vysokých nebo nízkých teplotách doporučujeme každodenně grafiku z karosérie vozidla sundávat, abyste mohli očistit povrch.
Povolený teplotní rozsah: od -40°C do +70°C

PoznámkyNa ořezávaném okraji magnetická fólie mírně nabobtná – povrch se lehce zvedne nahoru.
Při řezání štítků na stroji Ricoh toner na ořezávaném okraji mírně odprýskává – štítek má jemný bílý lem – což je viditelné, když k oříznutému okraji přiléhá tmavé pozadí.

Štítky bez lamina a magnetické podložky ořezáváme laserem. Všechny další štítky ořezáváme a vysekáváme pomocí řezacího plotru.

Štítky a nálepky 3D lepte na hladkých a odmaštěných plochách. Minimální teplota okolí, v jaké lze nalepovat štítky a nálepky 3D, činí 17°C. Lepidlo vyžaduje nejméně 24 hodin k dosažení plné přilnavosti v závislosti na prostředí.

V případě použití v místě, kde je štítek vystaven poškození nebo setření povrchu, nedoporučujeme tisk na nezušlechtěné fólii.

Upozornění!!Nepřijímáme reklamace typu: „nedrží“, „padají“, „příliš slabé lepidlo“ atd. Samolepky vyrábíme už několik let na stejné fólii. Abyste se vyhnuli nedorozumění, samolepky otestujte; naše oddělení zákaznických služeb vám bezplatně pošle vzorky samolepek.

V případě použití v místě, kde je štítek vystaven poškození nebo setření povrchu, nedoporučujeme tisk na nezušlechtěné fólii.

Návazné specifikace
Specifikace tisku na stroji Ricoh Pro C9210
Specifikace řezacího plotru
Specifikace řezacího laseru CO2


Používáním těchto internetových stránek souhlasíte s Pravidly spolupráce, Zásadami ochrany osobních údajů i používáním souborů cookies.

Náš portál používá informace uložené pomocí souborů cookie nutné k obsluze internetového obchodu a vytváření statistik.
Použitím těchto stránek beze změny nastavení vašeho prohlížeče se tyto soubory budou ukládat na vašem koncovém zařízení.
Pamatujte, že toto nastavení můžete kdykoli změnit.