| Aktuality | Spolupráce | Nápověda | Firma | Kontakt | | £ | | | Kr.
   
zaregistrovat    Zapomenuté heslo
Uživatelské jméno: : Heslo :    
PRINTSHOP
STANDARDNÍ TISK
ETIKETY, 3D SAMOLEPKY
PLOTROVÉ ŘEZÁNÍ
TISK + OŘEZ
REKLAMNÍ PŘEDMĚTY
VZORKY A VZORNÍKY

Aktuality

 
  Popis Poznámky
Stroj Xerox 1000 Nejmodernější digitální stroj značky Xerox
Technologie Tisk tepelně vytvrzovaným tonerem  
Média Stroj tiskne mj. na těchto materiálech:
- potahovaný papír (lesk, mat satén);
- ofsetový, xerografický papír;
- texturovaný ozdobný papír; - samolepicí papír;
- samolepicí fólie;
- zvláštní umělé hmoty.

Rozsah přípustných gramáží:
80 g/m2 až 350 g/m2

Rozsah přípustných tloušťek:
0,06 mm až 0,4 mm

Maximální rozměr archu:
364 mm x 521 mm
Minimální rozměr archu
178 mm x 178 mm
Seznam médii, na které tiskneme, je podrobně uveden v barevné kalkulaci.
Maximální formát potisku 358 mm x 513 mm Ve většině případů tiskneme na arch B3, u kterého je maximální plocha potisku 344 mm x 494 mm.
Rozlišení a rastry Rozlišení 600 x 600 dpi (8bitová barevná hloubka)
Rastrová síť s hustotou rastru 150 lpi, 175 lpi, 200 lpi, stochastický rastr.
 
Vzhled výtisku Dokumenty vytištěné na X1000 budou z důvodu velmi tenké vrstvy toneru působit dojmem, jako by byly vytisknuté v ofsetové technologii. I když je významně omezeno množství toneru, prstem lze vycítit mírnou vypouklost tisku. Viditelný je rovněž lesk potištěných míst, jenž je charakteristický pro laserový tisk.
Barvy(odstín – plocha potisknutá stejnorodou barvou, ve které má jedna ze základních barev 100% podíl), (pozadí – plocha potisknutá stejnorodou barvou, ve které mají všechny základní barvy 100% podíl). Systém X1000 dobře zobrazuje jednotlivé odstíny s vysokým stupněm homogenity a hladké viněty a přechody.
Ve většině případů by v použitých barevných přechodech nemělo docházet k pruhování.
Systém X1000 nevyžaduje přidání složky cyan ani jiných barev k černé, aby byla opravdu sytá. Použitím výlučně čisté černé získáte nejtmavší odstín této barvy.
Na rozsáhlých odstínech a pozadích mohou být viditelné nestejnorodé barvy ve formě pruhování nebo vzoru plátna. Abyste se vyhnuli těmto efektům, doporučujeme tyto prvky nahradit texturami.
Opakovatelnost barev V rámci jednoho archu může dojí k odchylkám interpretace stejné barvy. Proto u tiskovin o rozměrech menších než polovina tiskového archu, jež se z ekonomických důvodů replikují na archu v různých místech, může dojít k barevným odchylkám.
Kvalita textu Kvalita černého textu je perfektní u písma od 4 bodů vzhůru.
Barevný text a text v kontrastním umístění z odstínu bude v dobré kvalitě, pokud nebude menší než 6 bodů.
 
Kvalita čar Systém X1000 dokáže tisknout nepřerušované čáry s tloušťkou od 0,01 bodu a udržet relativní rozdíly v šířce mezi čárami tlustými 0,05 a 0,10 bodů. Udržení barevných složek na úrovni přinejmenším 75 % a nastavení alespoň jedné barevné složky (kromě žluté) na úrovni blízké 100 % zlepší zobrazení čar.
Přizpůsobení barev Barvy se k sobě pasují automaticky. Specifikace připouští odchylky pasování na úrovni 85 mikronů, avšak obvykle nepřesahují 50 mikronů.  
Pasování přední a zadní strany výtisku Pasování přední a zadní strany se obvykle vejde v rozsahu 1 mm. Přesnost pasování závisí na materiálu, nastavení stroje a jiných faktorech.
Přesnost a opakovatelnost umístění tiskovin na archu. Technologie laserového tisku nezajišťuje přesnou opakovatelnost umístění stejných tiskovin na následujících arších. Musíte také počítat s tím, že u malých tiskovin mnohokrát replikovaných na jednom tiskovém archu není jejich měřítko konstantní velikostí, protože dochází k mikroprokluzům mezi médiem a přenosovým pásem. Přesnost umístění je ±1 mm. Proto neumisťujte důležité prvky tiskoviny blíže než 3 mm od ořezového okraje. OBZVLÁŠTĚ SE VYHNĚTE RÁMEČKŮM vzdáleným méně než 10 mm od ořezového okraje.
Odolnost vůči působení vody a UV paprsků Tisk je odolný vůči působení vody a UV záření. Pamatujte, že odolnost výtisku vůči výše uvedeným faktorům závisí také na odolnosti média.
Odolnost vůči teplotě Dlouhodobé vystavení složky výtisků působení vysoké teploty způsobuje slepení listů. Platí pro knížky a barevné prospekty.
Možnost zušlechtění výtisku Výtisky lze laminovat a lakovat. Protože se na výtisk nanáší fixační olej, tiskovina může pro kompletní potažení lakem vyžadovat dvojitý nátěr.

V případě laminace tiskovin s tmavým podkladem nebo odstínem se může vyskytnout efekt „postříbření“.
Omezení použití Výtisk ze stroje X1000 nelze použít jako podtisk v laserových tiskárnách (firemní papír), protože opětovné zahřátí toneru v tiskárně poškodí výtisk a zašpiní váleček tiskárny. Výtisky lze potiskovat inkoustovými tiskárnami, nejlépe na ofsetovém a saténovém papíru.


Používáním těchto internetových stránek souhlasíte s Pravidly spolupráce, Zásadami ochrany osobních údajů i používáním souborů cookies.

Náš portál používá informace uložené pomocí souborů cookie nutné k obsluze internetového obchodu a vytváření statistik.
Použitím těchto stránek beze změny nastavení vašeho prohlížeče se tyto soubory budou ukládat na vašem koncovém zařízení.
Pamatujte, že toto nastavení můžete kdykoli změnit.